StartAktualności

Radość z pomagania 2019

Wraz z gminą Łabunie zorganizowaliśmy piknik pod hasłem "Radość z pomagania". Wydarzenie miało na celu podsumowanie tegorocznych akcji i spotkanie z naszymi wspaniałymi wolontariuszami. Chcieliśmy podziękować im za ogrom pracy, którą wkładają przez cały rok w działania na rzecz naszych pacjentów. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Dzieci i młodzież chętnie brały udział w konkursach z nagrodami, licznych atrakcjach. Nad bezpieczeństwem czuwali ochotnicy z OSP Łabunie. Nie mogło również zabraknąć poczęstunku. Tym zajęły się Panie z Koła Gospodyń Wiejskich Łabuńki. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom i osobom, które pomogły przy organizacji!

IMG 0118IMG 0163

12 maja Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek

W naszym Hospicjum pracują wspaniali ludzie. Każdego dnia angażują się w opiekę nad pacjentami oraz okazują im troskę i zainteresowanie. Dziś, chcemy w szczególności podziękować Pielęgniarkom. Doceniamy Wasze pełne empatii oraz profesjonalizmu podejście do naszych podopiecznych. Oprócz kompleksowej opieki, dbacie również o to, aby chorzy z Hospicjum poczuli namiastkę domu, jest to niezwykle ważne.
Pragniemy życzyć Wam także satysfakcji z wykonywanej pracy i realizacji obranych celów w życiu osobistym!

Żonkilowe Pola

Nadejście wiosny, to czas w którym odnajdujemy więcej energii i motywacji do podejmowania różnego rodzaju działań. Dla naszego Hospicjum takim sygnałem, są kwitnące przed budynkiem żonkile. Co roku, cebulki są sadzone w październiku, w ramach uroczystego zapoczątkowania kolejnych edycji kampanii "Pola Nadziei". Teraz, przypominają nam, że pora dobrze wykorzystać nadchodzący czas i wspólnie podejmować inicjatywy, które pozwolą jeszcze lepiej zadbać o pacjentów. Co niedzielę, w różnych parafiach naszego regionu można spotkać uczniów szkół, którzy prowadzą zbiórki, rozdając własoręcznie wykonane kwiaty. Jeśli również chcielibyście się włączyć w pomoc, dla chorych, mamy dla Was kilka propozycji:

- Przyłącz się do akcji "Wspieram na 10", polegającej na systematycznych wpłatach na nasze konto;
- Przekaż 1% swojego podatku;
- Zbieraj plastikowe nakrętki i dołącz do grona zakręconych w pomaganie;
- Zamień kwiaty na wsparcie Hospicjum podczas uroczystości rodzinnych (ślub, pogrzeb). Skontaktuj się z nami, jeżeli pragniesz pomóc w ten sposób. Nasi wolontariusze zajmą się organizacją i przeprowadzeniem kwesty;
- Przekaż dobrowolną darowiznę za pośrednictwem strony lub przelewem na konto;
- Dołącz do wolontariatu;
- Przekaż powyższe informacje swoim bliskim i znajomym!

56158380 278031446457568 1247556972920700928 n

II etap Pól Nadziei 2019

Hospicjum Santa Galla od kilku lat uczestniczy w ogólnopolskiej kampanii hospicyjnej "Pola Nadziei". Jej celem jest propagowanie idei hospicyjnej wśród społeczeństwa oraz pozyskiwanie funduszy dla chorych, którzy przebywają w hospicjach. Akcja składa się z dwóch etapów. Pierwszy rozpoczyna się jesienią i jest realizowany po przez sadzenie żonkili, które są symbolem kampanii i symbolizują nadzieję oraz solidarność z pacjentami. Wiosną rusza etap drugi. Szkoły i przedszkola, które zdeklarowały swój udział w programie, organizują zbiórki na rzecz podopiecznych w różnych formach. Jedną z chętniej wybieranych są kwesty przy kościołach parafialnych. W dniu dzisiejszym, 10 marca odbyła się kwesta przy Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wszyscy, którzy włączyli się w pomoc otrzymali własnoręcznie wykonanego żonkila z papieru, od uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim. Serdecznie podziękowania dla wszystkich uczestników i organizatorów wydarzenia oraz dla Duszpasterzy parafii, w szczególności ks. Proboszcza.

53435084 377477822839258 2115153337513934848 n53662785 2101328943255486 8107464886822371328 n